Návod pre začínajúcich affiliate partnerov

Návod pre začínajúcich affiliate partnerov

 

Krok 1: Registrácia

 

Registrujte sa tu: affil.top4running.XX /affil.11teamsports.XX/affil.top4football.XX

 

Kliknutím na tlačidlo Nová registrácia sa zaregistrujete. Náš affiliate program sa zaväzuje ku kvalite partnerov, preto vás pred zadaním a schválením účtu trochu preskúmame. Predtým, ako schválime, môžeme vám zavolať alebo vám poslať e-mail s otázkami, nebojte sa - pomáhame našim partnerom. Pretože váš rast pre nás znamená viac konverzií - sme na rovnakej lodi.

 

Počkajte na potvrdzujúci e-mail a potvrďte svoj účet. Po schválení našim manažérom sa môžete prihlásiť do svojho účtu.

 

Krok2: Jazyk a mena

 

Náš partnerský program by mal rozpoznať krajinu, z ktorej sa prihlasujete, a podľa toho nastaviť jazyk. Ak je však jazyk vášho účtu nesprávny, môžete ho zmeniť v ponuke vľavo - Nastavenia - Jazyk. To isté s menou.

 

Krok 3: Reklamné prvky

 

V ľavom menu kliknite na reklamné kampane. Uvidíte všetky naše kampane pre všetky krajiny - vyberte kampane pre svoju krajinu (v každej krajine máme 2 kampane - jednu pre beh a jednu pre futbal).

 

Výber reklamných prvkov odráža to, čo chcete propagovať. Vo väčšine prípadov postačuje klasický pridružený odkaz. Nájdete ho v reklamnej kampani. Skopírujte ho a vložte ho na svoj web, Facebook, Twitter, Skype atď. Môžete ho tiež skryť pod akýmkoľvek slovom (aby odkaz nebol viditeľný), alebo ho môžete skrátiť aj na stránkach ako bit.ly, goo.gl alebo tinyurl.com. Odkaz bude stále fungovať.

 

Bannery

 

Ak chcete použiť banner, nájdete ho na rovnakom mieste - v podrobnostiach kampane stačí kliknúť na kartu Reklamné prvky v hornom menu. Niektoré kampane majú zvyčajne väčší výber, iné majú menej. Vedľa každého banneru môžete vidieť jeho názov, rozmery, odkaz na miesto, kde sa banner nachádza, a nakoniec kód, ktorý môžete skopírovať jedným kliknutím.

 

Tento kód môžete vložiť do zdroja svojich stránok - do editora html. Takto sa banner automaticky zobrazí v presne zvolenej veľkosti. Obrázok nie je potrebné sťahovať a nahrávať, sám sa nahrá.

 

XML feed

 

Ďalšou rozšírenou funkciou je xml feed. Je to stále aktuálny zoznam produktov, ktoré ponúka e-shop. Partneri si ho môžu upraviť a zobraziť všetky alebo niektoré produkty podľa aktuálneho stavu e-shopu. Ak potrebujete zdroj XML, vyžiadajte si ho na adrese: affiliate@top4sport.com - pošleme ho po schválení dôvodu použitia.

Krok 4: Kontrola správnosti prepojenia a počítanie

Ak ste svoj odkaz zahrnuli, odporúčame vám skontrolovať, či je všetko v poriadku a či sa sledujú kliknutia a následné konverzie.

 

Ako na to:

 

Otvorte okno prehliadača inkognito a skopírujte odkaz, ktorý ste práve použili. Po načítaní stránky môžete otvoriť provízny program, znova zvoliť kartu reklamnej kampane a v hornom menu vyberte kartu Štatistika.

 

Potom by ste mali vidieť záznam prvého kliknutia v tabuľke. Ak vykonáte skúšobnú objednávku, po kliknutí na položku Štatistiky by ste mali vidieť záznam o prebiehajúcej konverzii po obnovení okna provízie po dokončení skúšobnej objednávky. Môžete tiež prepočítať, či poskytovateľ správne nasadil kódy. Výška provízie by sa mala vypočítať z celkovej sumy objednávky bez dopravy a DPH.

 

Pri objednávaní skúšobnej objednávky si z našich stránok objednajte najlacnejší produkt, pretože to môže mať vplyv na naše štatistiky.

 

Ak sa všetko počíta správne, vyhrali ste, teraz môžete vyhodnotiť predaj a vylepšiť jednotlivé reklamné kanály.

 

Propagačné kanály

 

Ak plánujete vyskúšať viac propagačných kanálov, odporúčame vám na spresnenie výsledkov použiť propagačný kanál. Vďaka tomu v províznom programe - vľavo menu - Štatistika - Správa kanálov uvidíte, ktorý z kanálov bol úspešnejší.

 

Krok 5: Najdôležitejšia vec - fakturácia

 

Ak ste boli úspešní - a my tomu veríme, určite si zaslúžite odmenu.

Konverzie, ktoré vstupujú do programu provízií, sú zvyčajne v stave Čakajúce. To znamená, že čakajú na zákazníka, ktorého ste zaplatili, a často aj na to, aby mu vrátil tovar v zákonnej lehote - 30 dní. Po tomto čase vaše konverzie schválime.

 

Kedy môžem fakturovať?

 

Ak máte dostatok schválených konverzií, môžete fakturovať. Minimálna fakturačná suma je 1 000 Kč / 40 EUR. Ak ste už túto sumu prekročili, môžete požiadať o fakturáciu v províznom programe: vľavo menu - Fakturácia. Po schválení môžete vystaviť faktúru a nahrať ju na rovnaké miesto ako PDF. Prevádzkovateľ si ho stiahne tu a potom preplatí hotovosť. Prosíme pri fakturácii rozlišovať na akých e-shopoch bola konverzia vytvorená. Podklady nájdete v payroll emaile.

 

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás na adrese affiliate@top4sport.com